| Manufacturer Part Number: | 173D126X0010W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12µF Molded Tantalum Capacitors 10V Axial 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 173D126X0010W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-173D126X0010W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | 199D and 173D TANTALEX® Capacitors | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTALEX® 173D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 12µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage - Rated | 10V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Molded | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | W | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 173D126X0010W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
173D126X0010W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 173D126X0010W is new and unused, you can buy 173D126X0010W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 173D126X0010W.
| 860240372001 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860240372001.pdf | |
| LGG2W151MELZ35 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2W151MELZ35.pdf | |
| UPM1A122MPD1TD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A122MPD1TD.pdf | |
| UMW1E100MDD1TE | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1E100MDD1TE.pdf | |
| AVS106M50C12T-F | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS106M50C12T-F.pdf | |
| URZ2A220MPD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2A220MPD.pdf | |
| EMZE160ADA101MF73G | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMZE160ADA101MF73G.pdf | |
| UUE1E221MNS1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUE1E221MNS1GS.pdf | |
| UUJ2D470MNQ6ZD | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D470MNQ6ZD.pdf | |
| 688LBB063M2DE | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48.76 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 688LBB063M2DE.pdf | |
| E37X501CPN562MFE3M | 5600µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X501CPN562MFE3M.pdf | |
| 139R812M035AB2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 139R812M035AB2A.pdf | |
| HVMLS442M040EK0A | 4400µF 40V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 97 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS442M040EK0A.pdf | |
| HVMLS442M040EK1D | 4400µF 40V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 97 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS442M040EK1D.pdf | |
| KY6.3VB102M8X15LL | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | KY6.3VB102M8X15LL.pdf |