| Manufacturer Part Number: | 173D335X9020V |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µF Molded Tantalum Capacitors 20V Axial 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 173D335X9020V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-173D335X9020V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | 199D and 173D TANTALEX® Capacitors | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTALEX® 173D | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 3.3µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 20V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Molded | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | V | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 173D335X9020V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
173D335X9020V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 173D335X9020V is new and unused, you can buy 173D335X9020V Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 173D335X9020V.
| ALC10A821DJ450 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ALC10A821DJ450.pdf | |
| LGX2E331MELA25 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E331MELA25.pdf | |
| 865230357007 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230357007.pdf | |
| 16ZLH1000MEFCTA8X20 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 16ZLH1000MEFCTA8X20.pdf | |
| ELXY350ELL471MJ30S | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXY350ELL471MJ30S.pdf | |
| UVP0J332MHD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP0J332MHD.pdf | |
| MAL205624223E3 | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 34 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205624223E3.pdf | |
| 420MXH390MEFCSN25X50 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 420MXH390MEFCSN25X50.pdf | |
| B41821A4157M | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4157M.pdf | |
| GRM55DR72E105KW01L | 1µF 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | GRM55DR72E105KW01L.pdf | |
| C2220C823KFRACTU | 0.082µF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C2220C823KFRACTU.pdf | |
| GQM2195C2E3R6BB12D | 3.6pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2E3R6BB12D.pdf | |
| CBR08C300FAGAC | 30pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C300FAGAC.pdf | |
| GRM0335C1H4R9CA01D | 4.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H4R9CA01D.pdf | |
| GRM1885C1H6R8DA01J | 6.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H6R8DA01J.pdf |