| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F100K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1879539-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F100K is new and unused, you can buy CRGV2512F100K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F100K.
| EKZE6R3ELL821MH15D | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE6R3ELL821MH15D.pdf | |
| EEU-FC1V182 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V182.pdf | |
| ESK107M016AC3AA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK107M016AC3AA.pdf | |
| LGY1K222MELA35 | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K222MELA35.pdf | |
| UVK2D3R3MED1TD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D3R3MED1TD.pdf | |
| CGS750T450R2C | 75µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 835 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS750T450R2C.pdf | |
| UUL0J102MNL1GS | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL0J102MNL1GS.pdf | |
| 63ZLH820MEFC16X25 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH820MEFC16X25.pdf | |
| UKW1H4R7MDD1TA | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H4R7MDD1TA.pdf | |
| UKA1E470MDD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1E470MDD.pdf | |
| 35ZL220MEFCT810X12.5 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35ZL220MEFCT810X12.5.pdf | |
| MAL201351689E3 | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201351689E3.pdf | |
| 25WA2200MKC16X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA2200MKC16X20.pdf | |
| MAL214099112E3 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214099112E3.pdf | |
| ESMH350VSN183MR45S | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VSN183MR45S.pdf |