| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F102K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 102K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F102K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F102K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 102k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F102K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F102K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F102K is new and unused, you can buy CRGV2512F102K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F102K.
| MAL214650221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 125°C | MAL214650221E3.pdf | |
| 160TXW470MEFC16X40 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW470MEFC16X40.pdf | |
| 381LX821M250K452 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX821M250K452.pdf | |
| 381LX121M400J012 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX121M400J012.pdf | |
| ECE-A1VN221U | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VN221U.pdf | |
| EEU-ED2W330 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2W330.pdf | |
| 475AXZ050M | ELECTROLYTIC | 475AXZ050M.pdf | |
| USA1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1C220MDD.pdf | |
| UEP0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J330MDD.pdf | |
| B41692A7687Q7 | 680µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 170 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A7687Q7.pdf | |
| E81D401VQT561MB40T | CAP ALUM 560UF 400V RADIAL | E81D401VQT561MB40T.pdf | |
| MAL212324221E3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212324221E3.pdf | |
| MAL212385151 | 150µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.1 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212385151.pdf | |
| MAL212854688E3 | 6.8µF 10V Aluminum Capacitors Radial 30 Ohm @ 100Hz | MAL212854688E3.pdf | |
| C0603C0G1H180K030BA | 18pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1H180K030BA.pdf |