| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F105K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 105K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F105K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F105K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 105k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F105K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F105K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F105K is new and unused, you can buy CRGV2512F105K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F105K.
| EEU-FC1V152S | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V152S.pdf | |
| EEU-EB1J330S | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J330S.pdf | |
| UMV0G101MFD1TP | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0G101MFD1TP.pdf | |
| ESMR421VSN221MP35S | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN221MP35S.pdf | |
| 25PK4700MEFC16X25 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK4700MEFC16X25.pdf | |
| EKZN500ELL222ML40S | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN500ELL222ML40S.pdf | |
| UWZ1V331MCL1GS | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1V331MCL1GS.pdf | |
| LLS2W331MELC | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2W331MELC.pdf | |
| EKY-100EC3102MH20D | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKY-100EC3102MH20D.pdf | |
| B41889A2228M8 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A2228M8.pdf | |
| ELXZ250ETD102MJ30S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ETD102MJ30S.pdf | |
| 6.3YXJ6800M12.5X25 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 6.3YXJ6800M12.5X25.pdf | |
| LKX2W820MESZ30 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2W820MESZ30.pdf | |
| B43508A2128M | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2128M.pdf | |
| B41789K8108Q001 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 61 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789K8108Q001.pdf |