| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F107K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 107K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F107K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F107K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 107k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F107K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F107K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F107K is new and unused, you can buy CRGV2512F107K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F107K.
| 25PK4700MEFC16X25 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK4700MEFC16X25.pdf | |
| 861021486032 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861021486032.pdf | |
| URS2A220MPD1TD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A220MPD1TD.pdf | |
| 16JEV10M4X5.5 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 16JEV10M4X5.5.pdf | |
| B41888C6127M | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 615 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41888C6127M.pdf | |
| UVY2E680MHD | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E680MHD.pdf | |
| MAL214631681E3 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214631681E3.pdf | |
| B43601A9107M67 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9107M67.pdf | |
| B43540A2567M7 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2567M7.pdf | |
| EET-UQ2S181JA | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S181JA.pdf | |
| B43501A9477M80 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9477M80.pdf | |
| B43501A2188M62 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A2188M62.pdf | |
| CGH272T500W5L | 2700µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 93.9 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | CGH272T500W5L.pdf | |
| UVR1C332MHA | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C332MHA.pdf | |
| GCJ32ER71H475KA12L | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GCJ32ER71H475KA12L.pdf |