| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F110K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F110K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F110K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F110K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F110K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F110K is new and unused, you can buy CRGV2512F110K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F110K.
| UVP1C101MPD1TD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1C101MPD1TD.pdf | |
| UWG1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1V330MCL1GS.pdf | |
| ESMQ251VSN561MQ30S | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ251VSN561MQ30S.pdf | |
| LGN2G391MELC30 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G391MELC30.pdf | |
| LAQ2G121MELB25 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2G121MELB25.pdf | |
| USA0J470MDD1TE | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA0J470MDD1TE.pdf | |
| 400LLE1.8MEFCT78X9 | 1.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400LLE1.8MEFCT78X9.pdf | |
| USV1H220MFD1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1H220MFD1TD.pdf | |
| 35ZLK270M8X20 | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35ZLK270M8X20.pdf | |
| UUG2A221MNQ1ZD | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2A221MNQ1ZD.pdf | |
| B43501A9127M62 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 550 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9127M62.pdf | |
| B43501F2687M60 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2687M60.pdf | |
| 827LBB160M2DD | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202.18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 827LBB160M2DD.pdf | |
| E81D630VNN822MA40T | CAP ALUM 8200UF 63V RADIAL | E81D630VNN822MA40T.pdf | |
| MLP561M300EB0D | 560µF 300V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 240 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP561M300EB0D.pdf |