| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F113K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F113K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F113K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-4 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F113K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F113K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F113K is new and unused, you can buy CRGV2512F113K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F113K.
| EEE-FC1H3R3R | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1H3R3R.pdf | |
| EEE-HBC470XAP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HBC470XAP.pdf | |
| ECO-S2GP181BA | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP181BA.pdf | |
| EKZN250ELL222MK30S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN250ELL222MK30S.pdf | |
| LGU2A122MELZ | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A122MELZ.pdf | |
| UMV1H010MFD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1H010MFD.pdf | |
| B43540A2337M67 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2337M67.pdf | |
| EKMQ401VSN271MQ40T | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ401VSN271MQ40T.pdf | |
| 380LQ561M315K032 | 560µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ561M315K032.pdf | |
| B43601A9187M87 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9187M87.pdf | |
| LKX2D681MESZ45 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2D681MESZ45.pdf | |
| MAL216352221E3 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 650 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216352221E3.pdf | |
| B43510A5228M87 | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 50 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A5228M87.pdf | |
| ECE-T2GA102FA | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 166 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2GA102FA.pdf | |
| UPW1C103MHH | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C103MHH.pdf |