| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F115K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 115K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F115K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F115K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 115k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F115K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F115K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F115K is new and unused, you can buy CRGV2512F115K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F115K.
| EEV-TG1E221UP | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 500 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1E221UP.pdf | |
| EET-UQ2G391KA | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G391KA.pdf | |
| UVZ1J101MPD | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J101MPD.pdf | |
| LGY1H472MELB30 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H472MELB30.pdf | |
| EKY-630ELL331MK20S | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKY-630ELL331MK20S.pdf | |
| 10ZT470MT810X12.5 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | 10ZT470MT810X12.5.pdf | |
| MAL213631829E3 | 82µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213631829E3.pdf | |
| EKXJ421ELL270MJ40S | 27µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ421ELL270MJ40S.pdf | |
| ELXV250ELL472MM40S | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL472MM40S.pdf | |
| 478LBA025M2AC | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 158.73 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478LBA025M2AC.pdf | |
| MAL204850222E3 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204850222E3.pdf | |
| ESMH500VSN472MQ35T | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN472MQ35T.pdf | |
| 420TXW100MEFC18X30 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW100MEFC18X30.pdf | |
| MAL215979101E3 | 100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.11 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215979101E3.pdf | |
| SLPX271M450C4P3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 983 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX271M450C4P3.pdf |