| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F121K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F121K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F121K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-7 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F121K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F121K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F121K is new and unused, you can buy CRGV2512F121K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F121K.
| EKXG451ELL330MM20S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG451ELL330MM20S.pdf | |
| 450MXK390MEFCSN25X50 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXK390MEFCSN25X50.pdf | |
| UWS1A471MCL1GS | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1A471MCL1GS.pdf | |
| 381LQ391M400J052 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 468 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ391M400J052.pdf | |
| 35SEV33M6.3X5.5 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 35SEV33M6.3X5.5.pdf | |
| 860131175004 | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860131175004.pdf | |
| 50PK4.7MEFCTA5X11 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK4.7MEFCTA5X11.pdf | |
| MALREKB05BA122N00K | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.43 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05BA122N00K.pdf | |
| B43888C2106M | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C2106M.pdf | |
| UPS1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E471MPD.pdf | |
| MAL215035221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215035221E3.pdf | |
| 25YXG1800MEFC12.5X30 | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG1800MEFC12.5X30.pdf | |
| MAL214038221E3 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214038221E3.pdf | |
| B43601A9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9107M.pdf | |
| 380LQ103M050J042 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ103M050J042.pdf |