| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F124K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 124K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F124K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F124K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 124k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F124K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F124K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F124K is new and unused, you can buy CRGV2512F124K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F124K.
| EEU-FC0J821L | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J821L.pdf | |
| ECA-0JHG682 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG682.pdf | |
| UVK2E3R3MED1TD | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2E3R3MED1TD.pdf | |
| 860080774014 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080774014.pdf | |
| EEU-TA1J220BJ | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J220BJ.pdf | |
| UVK1C472MHD | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1C472MHD.pdf | |
| 100YXG330MEFC12.5X40 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG330MEFC12.5X40.pdf | |
| EEU-TA1J471S | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1J471S.pdf | |
| 400VXG150MEFCSN22X35 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 400VXG150MEFCSN22X35.pdf | |
| 380LX472M050A202 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX472M050A202.pdf | |
| 80MXC5600MEFCSN30X45 | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 80MXC5600MEFCSN30X45.pdf | |
| B43511C5108M80 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C5108M80.pdf | |
| ECE-T2DA472FA | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 49 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2DA472FA.pdf | |
| 381EL221M450A042 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 670 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL221M450A042.pdf | |
| GRM0335C2A6R0DA01D | 6pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A6R0DA01D.pdf |