| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F127K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F127K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F127K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 3-1879539-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F127K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F127K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F127K is new and unused, you can buy CRGV2512F127K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F127K.
| UPS1E4R7MDD1TD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E4R7MDD1TD.pdf | |
| UVP1E470MED1TA | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E470MED1TA.pdf | |
| ELXV630ELL820MH20D | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL820MH20D.pdf | |
| UPM1K330MPD1TA | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1K330MPD1TA.pdf | |
| 35ZLH390MEFCT78X20 | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 35ZLH390MEFCT78X20.pdf | |
| ESMQ250ELL682MLP1S | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ250ELL682MLP1S.pdf | |
| MAL204867222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204867222E3.pdf | |
| ELXM451VSN680MQ25S | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN680MQ25S.pdf | |
| SLP391M350C9P3 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 851 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP391M350C9P3.pdf | |
| B43601B9157M82 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 720 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9157M82.pdf | |
| B43601A5227M87 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5227M87.pdf | |
| B43540A5397M62 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5397M62.pdf | |
| MAL210119682E3 | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210119682E3.pdf | |
| MAL210242472E3 | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210242472E3.pdf | |
| MLS491M200EA0D | 490µF 200V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 285 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS491M200EA0D.pdf |