| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F130K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F130K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F130K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 4-1879539-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F130K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F130K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F130K is new and unused, you can buy CRGV2512F130K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F130K.
| EKY-160ELL822MMP1S | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-160ELL822MMP1S.pdf | |
| 380LQ391M450K042 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ391M450K042.pdf | |
| 860021381024 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021381024.pdf | |
| EEE-FC1V2R2AR | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V2R2AR.pdf | |
| ALS30A102KE415 | 1000µF 415V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 136 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A102KE415.pdf | |
| UPM1J102MHD6 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J102MHD6.pdf | |
| 35ZLG56MEFCT16.3X11 | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35ZLG56MEFCT16.3X11.pdf | |
| AVEZ336M25D16T-F | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ336M25D16T-F.pdf | |
| 338SAK010M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 151 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 338SAK010M.pdf | |
| AFK477M35H32VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK477M35H32VT-F.pdf | |
| LGJ2E181MELB15 | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2E181MELB15.pdf | |
| B43504A127M82 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A127M82.pdf | |
| B43540G2687M82 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2687M82.pdf | |
| 500R07S220JV4T | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 500R07S220JV4T.pdf | |
| 600L3R6AT200T | 3.6pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L3R6AT200T.pdf |