| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F133K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 133K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F133K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F133K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 4-1879539-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 133k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F133K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F133K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F133K is new and unused, you can buy CRGV2512F133K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F133K.
| MAL216099103E3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1250 Hrs @ 150°C | MAL216099103E3.pdf | |
| LGX2W221MELC25 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W221MELC25.pdf | |
| EEE-1HAR33AR | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HAR33AR.pdf | |
| EEU-FR1J271UB | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J271UB.pdf | |
| UVR2D101MHD | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2D101MHD.pdf | |
| LGX2G331MELA45 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2G331MELA45.pdf | |
| UMT0G330MDD | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0G330MDD.pdf | |
| SLPX562M063E5P3 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX562M063E5P3.pdf | |
| B43305A9157M87 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9157M87.pdf | |
| 601D447G040GJ3 | 440µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D447G040GJ3.pdf | |
| HR101642U020AA2A | ALUM-SCREW TERMINAL | HR101642U020AA2A.pdf | |
| CGS223U150X5C | 22000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS223U150X5C.pdf | |
| GRM1885C1H471JA01D | 470pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H471JA01D.pdf | |
| C330C474M1U5TA | 0.47µF 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) | C330C474M1U5TA.pdf | |
| 885012208035 | 0.68µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 885012208035.pdf |