| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F137K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 137K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F137K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F137K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 4-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 137k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F137K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F137K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F137K is new and unused, you can buy CRGV2512F137K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F137K.
| UPW1C471MPD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1C471MPD.pdf | |
| UPW1C150MDD1TP | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C150MDD1TP.pdf | |
| 860040273003 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860040273003.pdf | |
| UZE1V4R7MCL1GB | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZE1V4R7MCL1GB.pdf | |
| EMVY500ADA330MF80G | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVY500ADA330MF80G.pdf | |
| 515D476M050AA8PE3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D476M050AA8PE3.pdf | |
| AVS108M06G24T-F | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS108M06G24T-F.pdf | |
| 10YXF4700MEFC16X25 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXF4700MEFC16X25.pdf | |
| 80TXW470MEFC10X60 | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80TXW470MEFC10X60.pdf | |
| MALREKA05JG347L00K | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 230 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JG347L00K.pdf | |
| MAL213669221E3 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213669221E3.pdf | |
| TE1407-E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1407-E3.pdf | |
| B43508E2277M62 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 430 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2277M62.pdf | |
| B43305A9687M2 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9687M2.pdf | |
| EKMW451VSN561MA40S | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW451VSN561MA40S.pdf |