| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F158K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 158K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F158K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F158K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 4-1879539-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 158k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F158K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F158K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F158K is new and unused, you can buy CRGV2512F158K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F158K.
| MAL215099705E3 | 330µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | MAL215099705E3.pdf | |
| 50ML6.8MEFCTZ5X5 | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50ML6.8MEFCTZ5X5.pdf | |
| UMT1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1V4R7MDD.pdf | |
| USV1HR47MFD1TP | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1HR47MFD1TP.pdf | |
| 381LX472M010H012 | SNAPMOUNTS | 381LX472M010H012.pdf | |
| 380LX471M200G042 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 388 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX471M200G042.pdf | |
| SLPX391M315C7P3 | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M315C7P3.pdf | |
| B43505E2477M80 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2477M80.pdf | |
| 672D127F100EK4D | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D127F100EK4D.pdf | |
| ESMQ630ELL332MN40S | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ630ELL332MN40S.pdf | |
| KZE63VB15RM5X11LL | 15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | KZE63VB15RM5X11LL.pdf | |
| CGA2B2X8R1H472K050BA | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X8R1H472K050BA.pdf | |
| C1005JB0J335K050BC | 3.3µF 6.3V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB0J335K050BC.pdf | |
| C1812C102KGRACTU | 1000pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C102KGRACTU.pdf | |
| GRM188R71C333KA01J | 0.033µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71C333KA01J.pdf |