| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F169K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 169K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F169K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F169K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 169k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F169K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F169K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F169K is new and unused, you can buy CRGV2512F169K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F169K.
| 380LX183M063A082 | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX183M063A082.pdf | |
| UWP1E330MCL1GB | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UWP1E330MCL1GB.pdf | |
| UPW1H561MHD1TO | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1H561MHD1TO.pdf | |
| 865080663020 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080663020.pdf | |
| MALREKB05AA215J00K | 15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.84 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA215J00K.pdf | |
| ECA-2WM2R2B | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2WM2R2B.pdf | |
| UKL0J681KPD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J681KPD.pdf | |
| MALSECL00AF347CARK | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 170 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AF347CARK.pdf | |
| UHE1J681MHD6TN | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1J681MHD6TN.pdf | |
| UUH1A471MNQ1ZD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1A471MNQ1ZD.pdf | |
| MAL204226109E3 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204226109E3.pdf | |
| 63YXG1000MEFC16X35.5 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63YXG1000MEFC16X35.5.pdf | |
| B43540A9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 640 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9107M.pdf | |
| MAL205877152E3 | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 114 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205877152E3.pdf | |
| B43505C5227M82 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C5227M82.pdf |