| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F174K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 174K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F174K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F174K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 174k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F174K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F174K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F174K is new and unused, you can buy CRGV2512F174K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F174K.
| LLS2A332MELB | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2A332MELB.pdf | |
| UHD1H560MED | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1H560MED.pdf | |
| B41821A4567M | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4567M.pdf | |
| 50JGV100M10X10.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 50JGV100M10X10.5.pdf | |
| MALREKV00DE222S00K | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.04 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DE222S00K.pdf | |
| 100RX30220MGC16X25 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 100RX30220MGC16X25.pdf | |
| B43252C187M | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C187M.pdf | |
| B43508F2477M80 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2477M80.pdf | |
| B43504B2477M80 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2477M80.pdf | |
| 381LR122M200A032 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 124 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR122M200A032.pdf | |
| MAL209423152E3 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209423152E3.pdf | |
| B43504A567M7 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A567M7.pdf | |
| B43601E2188M62 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 50 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2188M62.pdf | |
| E36D451HPN332ME92M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451HPN332ME92M.pdf | |
| ERWE451LGC682MFE0M | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE451LGC682MFE0M.pdf |