| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F178K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 178K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F178K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F178K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 178k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F178K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F178K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F178K is new and unused, you can buy CRGV2512F178K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F178K.
| SK471M010ST | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 540 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK471M010ST.pdf | |
| 860020281032 | 18000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020281032.pdf | |
| EMZA160ADA470MF61G | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA160ADA470MF61G.pdf | |
| MALREKA00PB147O00K | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 56.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB147O00K.pdf | |
| 400LLE1.8MEFC8X9 | 1.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400LLE1.8MEFC8X9.pdf | |
| MALREKV00FE247S00K | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.23 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00FE247S00K.pdf | |
| EKXJ451ELL270MJ40S | 27µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL270MJ40S.pdf | |
| MAL213656821E3 | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213656821E3.pdf | |
| 50WXA2200MEFCGC18X25 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50WXA2200MEFCGC18X25.pdf | |
| 337LMH250M2BD | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753.58 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 337LMH250M2BD.pdf | |
| EMVH401GDA6R8MLH0S | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | EMVH401GDA6R8MLH0S.pdf | |
| B43601A2477M80 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2477M80.pdf | |
| MAL205928101E3 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.27 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205928101E3.pdf | |
| MAL209616821E3 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 180 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209616821E3.pdf | |
| B43457A228M | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43457A228M.pdf |