| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F182K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 182K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F182K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F182K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-4 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 182k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F182K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F182K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F182K is new and unused, you can buy CRGV2512F182K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F182K.
| UCY2C121MHD1TO | 120µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C121MHD1TO.pdf | |
| UEP1V220MED1TD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1V220MED1TD.pdf | |
| 6.3PX2200MEFC10X16 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 6.3PX2200MEFC10X16.pdf | |
| 400LLE6.8MEFC10X16 | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | 400LLE6.8MEFC10X16.pdf | |
| B41868W4338M | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W4338M.pdf | |
| UUJ0J332MNQ3ZD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ0J332MNQ3ZD.pdf | |
| EMVA451ARA100MLH0S | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA451ARA100MLH0S.pdf | |
| LKS1E562MESZ | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E562MESZ.pdf | |
| 500D687M050EH2A | 680µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D687M050EH2A.pdf | |
| 400MXC180MEFCSN25X35 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXC180MEFCSN25X35.pdf | |
| ELXM181VSN102MQ50S | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM181VSN102MQ50S.pdf | |
| MAL205790054E3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 950 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205790054E3.pdf | |
| E36D451LPN221TA54N | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN221TA54N.pdf | |
| CGS312U150R4C | 3100µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 38 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS312U150R4C.pdf | |
| 36DY121F400AN2A | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY121F400AN2A.pdf |