| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F187K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 187K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F187K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F187K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 187k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F187K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F187K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F187K is new and unused, you can buy CRGV2512F187K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F187K.
| UPJ1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A221MED1TD.pdf | |
| 50PK3R3MEFC5X11 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK3R3MEFC5X11.pdf | |
| 383LX561M400A052 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX561M400A052.pdf | |
| LNC2V472MSEG | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2V472MSEG.pdf | |
| 158LBA200M2EG | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158LBA200M2EG.pdf | |
| LGG2G221MELA30 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2G221MELA30.pdf | |
| 474SMH050M | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 423.28 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 474SMH050M.pdf | |
| 50NA1MEFC5X11 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50NA1MEFC5X11.pdf | |
| UFG1A470MDM1TA | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A470MDM1TA.pdf | |
| 250PK22MEFC10X16 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 250PK22MEFC10X16.pdf | |
| ULV2D120MNL1GS | 12µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | ULV2D120MNL1GS.pdf | |
| 50WA1000MEFCGC16X20 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50WA1000MEFCGC16X20.pdf | |
| MAL214891105E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214891105E3.pdf | |
| EGPA500ELL122ML30S | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 27 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL122ML30S.pdf | |
| ECA-2DM221 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM221.pdf |