| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F191K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 191K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F191K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F191K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-6 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 191k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F191K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F191K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F191K is new and unused, you can buy CRGV2512F191K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F191K.
| 860010672003 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010672003.pdf | |
| UMW1E100MDD1TE | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1E100MDD1TE.pdf | |
| B41889A3477M8 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 670 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A3477M8.pdf | |
| ELXZ160ETD681MJ16S | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ160ETD681MJ16S.pdf | |
| MAL213660151E3 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213660151E3.pdf | |
| MAL213696226E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213696226E3.pdf | |
| B43457A9568M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457A9568M.pdf | |
| 381EL221M250J012 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 670 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL221M250J012.pdf | |
| B41042A7338M | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A7338M.pdf | |
| B41043A2127M | 120µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41043A2127M.pdf | |
| B43821A4474M | 0.47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 395 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A4474M.pdf | |
| B43044A2227M | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044A2227M.pdf | |
| C0402C823K4RACTU | 0.082µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C823K4RACTU.pdf | |
| C1206C561K5GACTU | 560pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C561K5GACTU.pdf | |
| CL31C100JHFNFNE | 10pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C100JHFNFNE.pdf |