| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F200K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F200K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F200K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1879539-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F200K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F200K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F200K is new and unused, you can buy CRGV2512F200K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F200K.
| UCY2G470MHD1TN | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G470MHD1TN.pdf | |
| LGY1H562MELA40 | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H562MELA40.pdf | |
| LQSW6121MELZ30 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQSW6121MELZ30.pdf | |
| UKT1E220MDD1TD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E220MDD1TD.pdf | |
| 10ZLJ1800M10X20 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLJ1800M10X20.pdf | |
| UPT2D820MHD1TO | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D820MHD1TO.pdf | |
| EMVL160ADA470MF60G | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMVL160ADA470MF60G.pdf | |
| 380LQ391M200H022 | SNAPMOUNTS | 380LQ391M200H022.pdf | |
| MALIEYN07LU456E02K | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 83 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LU456E02K.pdf | |
| B43305A2108M2 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2108M2.pdf | |
| MAL215746221E3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 520 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL215746221E3.pdf | |
| B43540A2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2158M87.pdf | |
| B43305B5397M80 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5397M80.pdf | |
| B43504A477M80 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A477M80.pdf | |
| 600D107G040DG4 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D107G040DG4.pdf |