| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F210K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F210K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F210K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 6-1879539-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F210K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F210K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F210K is new and unused, you can buy CRGV2512F210K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F210K.
| UVR0J471MED1TA | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J471MED1TA.pdf | |
| 160TXW270MEFC12.5X40 | 270µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW270MEFC12.5X40.pdf | |
| 4SEV100M5X5.5 | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 4SEV100M5X5.5.pdf | |
| UPW1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V330MDD1TA.pdf | |
| MALREKB00BA122NL0K | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.43 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA122NL0K.pdf | |
| EMVE6R3ADA221MF80G | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE6R3ADA221MF80G.pdf | |
| 16WA680MEFC10X9 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16WA680MEFC10X9.pdf | |
| B41821A2478M | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 120 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | B41821A2478M.pdf | |
| MAL215262229E3 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215262229E3.pdf | |
| 381LX471M100H012 | SNAPMOUNTS | 381LX471M100H012.pdf | |
| SLP182M100A4P3 | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 147 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP182M100A4P3.pdf | |
| EKMH500VNN392MQ35W | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN392MQ35W.pdf | |
| AVGA478M10P44T-F | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA478M10P44T-F.pdf | |
| CGA5L2NP01H683J160AA | 0.068µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L2NP01H683J160AA.pdf | |
| 100B151JT300XT | 150pF 300V Ceramic Capacitor P90 Nonstandard 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | 100B151JT300XT.pdf |