| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F215K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F215K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F215K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 6-1879539-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F215K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F215K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F215K is new and unused, you can buy CRGV2512F215K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F215K.
| E36D201HPN222MC54M | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 67 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN222MC54M.pdf | |
| EEE-HD1V4R7AR | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD1V4R7AR.pdf | |
| EEU-EB1E101S | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1E101S.pdf | |
| LAQ2P121MELZ25 | 120µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P121MELZ25.pdf | |
| LNY2V822MSEG | 8200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2V822MSEG.pdf | |
| 865060543003 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865060543003.pdf | |
| UCY2E470MPD9TD | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E470MPD9TD.pdf | |
| URZ2C680MHD6TN | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2C680MHD6TN.pdf | |
| 63YXF33MEFC6.3X11 | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63YXF33MEFC6.3X11.pdf | |
| EKRG500ETD101MJ09S | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKRG500ETD101MJ09S.pdf | |
| MALREKA00JG247XG0K | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.65 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG247XG0K.pdf | |
| 420TXW82MEFC16X35 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW82MEFC16X35.pdf | |
| MALIEYH07AV522B02K | 22000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AV522B02K.pdf | |
| AEB107M2DS44T-F | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB107M2DS44T-F.pdf | |
| MAL205875472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205875472E3.pdf |