| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F221K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 6-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 221k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F221K is new and unused, you can buy CRGV2512F221K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F221K.
| LQSW6101MELZ25 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQSW6101MELZ25.pdf | |
| 860160474018 | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160474018.pdf | |
| 860020675021 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020675021.pdf | |
| 686KXM035M | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.9256 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 686KXM035M.pdf | |
| MALREKB00DC122P00K | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DC122P00K.pdf | |
| 250BXF27MEFC10X16 | 27µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 250BXF27MEFC10X16.pdf | |
| EEU-ED2E470SB | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2E470SB.pdf | |
| LKS1V472MESB | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1V472MESB.pdf | |
| E81D630VNN822MR50T | CAP ALUM 8200UF 63V RADIAL | E81D630VNN822MR50T.pdf | |
| ESMH351VNN471MR50T | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH351VNN471MR50T.pdf | |
| LPX391M250E1P3 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX391M250E1P3.pdf | |
| MAL209537681E3 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 153 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209537681E3.pdf | |
| E32D750HPN502TDB7N | 5000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D750HPN502TDB7N.pdf | |
| E36D451HPC222MDA5M | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 114.5 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D451HPC222MDA5M.pdf | |
| LXZ50VB68RM6X15LL | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LXZ50VB68RM6X15LL.pdf |