| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F226K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 226K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F226K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F226K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 6-1879539-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 226k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F226K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F226K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F226K is new and unused, you can buy CRGV2512F226K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F226K.
| UWP0J101MCL1GB | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UWP0J101MCL1GB.pdf | |
| EMVE101GDA101MLH0S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE101GDA101MLH0S.pdf | |
| UCZ1K521MNQ1MS | 520µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 110 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 125°C | UCZ1K521MNQ1MS.pdf | |
| MAL213819689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213819689E3.pdf | |
| UCM1E680MCL1GS | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1E680MCL1GS.pdf | |
| B41858D5187M8 | 180µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858D5187M8.pdf | |
| MAL215090225E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215090225E3.pdf | |
| EGPA350ELL102MU20S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 37 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA350ELL102MU20S.pdf | |
| LAK2D101MELZ20 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2D101MELZ20.pdf | |
| EKXJ161ELL391MLP1S | 390µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL391MLP1S.pdf | |
| ESMH500VSN392MP35S | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN392MP35S.pdf | |
| 381LQ151M420H042 | SNAPMOUNTS | 381LQ151M420H042.pdf | |
| MAL204241101E3 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204241101E3.pdf | |
| B43508B9187M7 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9187M7.pdf | |
| CGS105UGX8L6PD | 1F 20V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS105UGX8L6PD.pdf |