| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F237K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 237K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F237K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F237K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 6-1879539-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 237k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F237K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F237K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F237K is new and unused, you can buy CRGV2512F237K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F237K.
| AFK686M2AH32T-F | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 320 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AFK686M2AH32T-F.pdf | |
| EKYB800ELL271MJ30S | 270µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB800ELL271MJ30S.pdf | |
| UCA2C151MHD | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C151MHD.pdf | |
| EEU-HD1C682 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1C682.pdf | |
| 860020275019 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020275019.pdf | |
| ULD2G1R2MPD1TD | 1.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2G1R2MPD1TD.pdf | |
| UPJ1H100MDD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H100MDD.pdf | |
| MAL214239229E3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214239229E3.pdf | |
| 16ZL680MEFCT78X20 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16ZL680MEFCT78X20.pdf | |
| MALSECA00BM233HARK | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.82 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00BM233HARK.pdf | |
| B43888C5106M | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C5106M.pdf | |
| ESMG351ELL330ML25S | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG351ELL330ML25S.pdf | |
| MAL214099614E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099614E3.pdf | |
| B43540A5826M87 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.18 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5826M87.pdf | |
| B43508F2337M87 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2337M87.pdf |