| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F267K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 267K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F267K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F267K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 267k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F267K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F267K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F267K is new and unused, you can buy CRGV2512F267K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F267K.
| EKXJ401ELL121MMN3S | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ELL121MMN3S.pdf | |
| UPA1C391MPD1TD | 390µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1C391MPD1TD.pdf | |
| EFL-250ELL150MD07D | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-250ELL150MD07D.pdf | |
| UPJ1K331MHD | 330µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K331MHD.pdf | |
| 50YXF1MEFCT15X11 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF1MEFCT15X11.pdf | |
| EKY-500ETC220ME11D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETC220ME11D.pdf | |
| UFG1E101MPM | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E101MPM.pdf | |
| 10ZLK1800M10X25 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZLK1800M10X25.pdf | |
| 6.3YXH5600MEFCGC16X20 | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3YXH5600MEFCGC16X20.pdf | |
| 380LQ151M350H012 | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.328 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ151M350H012.pdf | |
| UPA1C682MHD | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1C682MHD.pdf | |
| MAL204311221E3 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 700 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204311221E3.pdf | |
| 36DX763F040DF2A | 76000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX763F040DF2A.pdf | |
| B43455A5109M3 | 10000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A5109M3.pdf | |
| UHE1A822MHT | 8200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE1A822MHT.pdf |