| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F280K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 280K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F280K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F280K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 280k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F280K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F280K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F280K is new and unused, you can buy CRGV2512F280K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F280K.
| ECA-1HM221B | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM221B.pdf | |
| ETXH451VSN331MA40S | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH451VSN331MA40S.pdf | |
| 25TGV680M12.5X13.5 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 92 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | 25TGV680M12.5X13.5.pdf | |
| UPJ1C181MED | 180µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C181MED.pdf | |
| 25MS522MEFC6.3X5 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS522MEFC6.3X5.pdf | |
| EEU-FC1A820H | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A820H.pdf | |
| UPJ1C271MPD | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1C271MPD.pdf | |
| B43601B9157M87 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 720 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9157M87.pdf | |
| 36DY222F450DF2B | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY222F450DF2B.pdf | |
| MVA63VC22RMF80TP | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.041 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA63VC22RMF80TP.pdf | |
| LXZ25VB332M18X25LL | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ25VB332M18X25LL.pdf | |
| C1210C475K4PACTU | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C475K4PACTU.pdf | |
| C3216X7S0J336M160AC | 33µF 6.3V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7S0J336M160AC.pdf | |
| CGA1A2X7R1E102M030BA | 1000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CGA1A2X7R1E102M030BA.pdf | |
| 1206Y0250224MXT | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 1206Y0250224MXT.pdf |