| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F287K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 287K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F287K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F287K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 287k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F287K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F287K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F287K is new and unused, you can buy CRGV2512F287K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F287K.
| EKZE250ELL221MHB5D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL221MHB5D.pdf | |
| UVR2A222MRD | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2A222MRD.pdf | |
| EKMG500ELL3R3ME11D | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500ELL3R3ME11D.pdf | |
| UKT1V221MPD1TA | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V221MPD1TA.pdf | |
| 380LX472M035K202 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX472M035K202.pdf | |
| B43504D2827M87 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2827M87.pdf | |
| B41605A188M2 | 1800µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 37 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A188M2.pdf | |
| 36DY154F040DF2A | 150000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY154F040DF2A.pdf | |
| EET-UQ2V471EA | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V471EA.pdf | |
| UHE0J222MPT | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE0J222MPT.pdf | |
| ECE-P1KP393HA | 39000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 13 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-P1KP393HA.pdf | |
| CL21A105KBCLNNC | 1µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A105KBCLNNC.pdf | |
| C0805C471J5GACAUTO | 470pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C471J5GACAUTO.pdf | |
| CC0402KRX7R9BB121 | 120pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402KRX7R9BB121.pdf | |
| CBR02C270J8GAC | 27pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C270J8GAC.pdf |