| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F301K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 301K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F301K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F301K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 301k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F301K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F301K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F301K is new and unused, you can buy CRGV2512F301K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F301K.
| EEU-ED2G220S | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2G220S.pdf | |
| 860241181006 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860241181006.pdf | |
| B41858C6278M | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 21 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6278M.pdf | |
| 515D336M6R3JA6AE3 | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D336M6R3JA6AE3.pdf | |
| 25PK470MEFCT78X11.5 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK470MEFCT78X11.5.pdf | |
| UVK2G2R2MPD | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2G2R2MPD.pdf | |
| UBT1H3R3MPD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H3R3MPD.pdf | |
| MALREKE00JS315MG0K | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.326 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JS315MG0K.pdf | |
| B43501A3227M62 | 220µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3227M62.pdf | |
| SLPX152M220H7P3 | 1500µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX152M220H7P3.pdf | |
| TC4990 | 500µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 150 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC4990.pdf | |
| MAL212877227E3 | 0.22µF 40V Aluminum Capacitors Radial 910 Ohm @ 100Hz | MAL212877227E3.pdf | |
| C1005X5R0G335M050BB | 3.3µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R0G335M050BB.pdf | |
| CGJ6L4X7T2H104K160AA | 0.10µF 500V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CGJ6L4X7T2H104K160AA.pdf | |
| C0402X6S0J471M020BC | 470pF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X6S0J471M020BC.pdf |