| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F309K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 309K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F309K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F309K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-6 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 309k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F309K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F309K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F309K is new and unused, you can buy CRGV2512F309K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F309K.
| UPS1H4R7MDD1TD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H4R7MDD1TD.pdf | |
| EEE-FKJ101UAR | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FKJ101UAR.pdf | |
| UKL1E101MPD1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E101MPD1TD.pdf | |
| EET-ED2W151CA | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 884 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2W151CA.pdf | |
| 515D476M025JA8PE3 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D476M025JA8PE3.pdf | |
| 10ZLG470MEFCT78X11.5 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10ZLG470MEFCT78X11.5.pdf | |
| SLP151M400C5P3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.212 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP151M400C5P3.pdf | |
| ELXM451VSN151MQ40S | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN151MQ40S.pdf | |
| 381LX102M100A202 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX102M100A202.pdf | |
| B41042A3188M | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A3188M.pdf | |
| C0805C475K3PACTU | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C475K3PACTU.pdf | |
| C4532C0G2J103J160KA | 10000pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532C0G2J103J160KA.pdf | |
| RCER71H103K0A2H03B | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER71H103K0A2H03B.pdf | |
| C2012CH2A103J125AA | 10000pF 100V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH2A103J125AA.pdf | |
| FG18C0G2A182JNT06 | 1800pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18C0G2A182JNT06.pdf |