| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F324K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 324K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F324K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F324K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 324k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F324K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F324K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F324K is new and unused, you can buy CRGV2512F324K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F324K.
| UWJ1C101MCL1GB | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1C101MCL1GB.pdf | |
| EEV106M035A9BAA | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.93 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEV106M035A9BAA.pdf | |
| UFG1HR22MDM1TD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1HR22MDM1TD.pdf | |
| EEU-HD1A222B | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1A222B.pdf | |
| UCY2C271MHD1TN | 270µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C271MHD1TN.pdf | |
| 225NCN035M | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 113.036 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 225NCN035M.pdf | |
| UPS2C3R3MPD | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2C3R3MPD.pdf | |
| UMP1H0R1MDD1TE | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1H0R1MDD1TE.pdf | |
| 25RX30220MTA8X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 25RX30220MTA8X11.5.pdf | |
| AEB106M2VP44T-F | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB106M2VP44T-F.pdf | |
| EKMH500VSN562MP50T | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN562MP50T.pdf | |
| 338LMB080M2ED | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 125.596 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 338LMB080M2ED.pdf | |
| MAL209574471E3 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 238 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209574471E3.pdf | |
| 36DE632G040AA2A | 6300µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE632G040AA2A.pdf | |
| 381LX472M050H452 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M050H452.pdf |