| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F332K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 332K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 7-1879539-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 332k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F332K is new and unused, you can buy CRGV2512F332K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F332K.
| EDK477M025A9PAA | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK477M025A9PAA.pdf | |
| EEU-EB1V330S | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1V330S.pdf | |
| UVK1J332MRD | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J332MRD.pdf | |
| EEU-FM1E471LB | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E471LB.pdf | |
| 16TWL100MEFC6.3X11 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16TWL100MEFC6.3X11.pdf | |
| 516D105M100JL6AE3 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D105M100JL6AE3.pdf | |
| 381LX221M315K022 | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX221M315K022.pdf | |
| 380LQ103M050A012 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ103M050A012.pdf | |
| E36D251LPN172TCA5M | 1700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251LPN172TCA5M.pdf | |
| B43511C567M7 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C567M7.pdf | |
| MVE16VC102MK14TR | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 497 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE16VC102MK14TR.pdf | |
| KZE25VB182M16X20LL | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE25VB182M16X20LL.pdf | |
| B41041A9105M | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A9105M.pdf | |
| C0603X7R1A103K030BA | 10000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7R1A103K030BA.pdf | |
| CGB3B1X7R1A105M055AC | 1µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGB3B1X7R1A105M055AC.pdf |