| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F340K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 340K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F340K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F340K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 340k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F340K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F340K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F340K is new and unused, you can buy CRGV2512F340K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F340K.
| B41456B9479M | 47000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B9479M.pdf | |
| UMT1C470MDD1TP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1C470MDD1TP.pdf | |
| 865080140004 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080140004.pdf | |
| UVY2C471MHD | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2C471MHD.pdf | |
| URS1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V4R7MDD.pdf | |
| ESMG250EC5100ME11D | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250EC5100ME11D.pdf | |
| ESMQ500ELL4R7ME11D | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL4R7ME11D.pdf | |
| B41858C5277M8 | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 129 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C5277M8.pdf | |
| MALSECA00AG310HARK | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.59 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00AG310HARK.pdf | |
| MAL212856687E3 | 0.68µF 25V Aluminum Capacitors Radial 295 Ohm @ 100Hz | MAL212856687E3.pdf | |
| MAL213961229E3 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 6.5 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MAL213961229E3.pdf | |
| 35MXC4700MEFCSN22X30 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 35MXC4700MEFCSN22X30.pdf | |
| EKMT451VSN101MQ25S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT451VSN101MQ25S.pdf | |
| ECO-S2GB181DA | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GB181DA.pdf | |
| B43508C5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C5277M.pdf |