| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F348K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 348K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F348K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F348K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 348k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F348K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F348K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F348K is new and unused, you can buy CRGV2512F348K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F348K.
| ESMH500VSN183MA50T | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN183MA50T.pdf | |
| B43851A9106M | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 33 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A9106M.pdf | |
| UWZ1V151MCL1GS | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1V151MCL1GS.pdf | |
| 400LSW2200MNB64X119 | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C | 400LSW2200MNB64X119.pdf | |
| ECA-2VM2R2 | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2VM2R2.pdf | |
| MALREKB00PB122XL0K | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB122XL0K.pdf | |
| 63ZLH100MEFCTA8X16 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 63ZLH100MEFCTA8X16.pdf | |
| MALREKV00DD122PG0K | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 145 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DD122PG0K.pdf | |
| EKXJ201ELL820MK20S | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL820MK20S.pdf | |
| UUG0J332MNQ1MS | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG0J332MNQ1MS.pdf | |
| EKZN100ELL562MM20S | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN100ELL562MM20S.pdf | |
| MALREKV05FG222X00K | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.1 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05FG222X00K.pdf | |
| B43252F2397M | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252F2397M.pdf | |
| B41607A168M8 | 1600µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A168M8.pdf | |
| E36D630LPN472TA54N | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D630LPN472TA54N.pdf |