| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F357K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F357K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F357K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F357K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F357K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F357K is new and unused, you can buy CRGV2512F357K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F357K.
| EEE-FT1C102AP | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1C102AP.pdf | |
| LGR2W560MELA25 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W560MELA25.pdf | |
| LGR2G271MELC35 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G271MELC35.pdf | |
| B43821F9226M | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.4 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821F9226M.pdf | |
| 25SEV33M6.3X5.5 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 25SEV33M6.3X5.5.pdf | |
| RFS-50V470MH4#5 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-50V470MH4#5.pdf | |
| EGPD630ELL102ML25H | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm | EGPD630ELL102ML25H.pdf | |
| UKW1E221MPD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E221MPD.pdf | |
| MAL202125222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 150 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202125222E3.pdf | |
| 678D227M016CC3I | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 585 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D227M016CC3I.pdf | |
| B43540A2567M80 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2567M80.pdf | |
| B43540F2567M2 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2567M2.pdf | |
| 380LQ223M025J042 | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ223M025J042.pdf | |
| 500D186M450GK2A | 18µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D186M450GK2A.pdf | |
| MAL210223102E3 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 122 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210223102E3.pdf |