| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F365K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 365K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F365K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F365K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 365k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F365K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F365K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F365K is new and unused, you can buy CRGV2512F365K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F365K.
| LGU2W121MELA | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2W121MELA.pdf | |
| ECA-1CM221I | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1CM221I.pdf | |
| UKL1A101MED1TD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A101MED1TD.pdf | |
| UPS2D3R3MPD1TD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2D3R3MPD1TD.pdf | |
| 35TLV680M12.5X13.5 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35TLV680M12.5X13.5.pdf | |
| 100SEV33M10X10.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 100SEV33M10X10.5.pdf | |
| 10ZLG33MEFCT55X7 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10ZLG33MEFCT55X7.pdf | |
| UPA1E331MPD1TA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1E331MPD1TA.pdf | |
| B41858C8187M | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 199 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8187M.pdf | |
| B41605A8208M9 | 2000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A8208M9.pdf | |
| 381LX121M400H042 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX121M400H042.pdf | |
| ECO-S2EP391CA | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 468 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2EP391CA.pdf | |
| B41041A8227M | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A8227M.pdf | |
| GRM155R61A473KA01D | 0.047µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R61A473KA01D.pdf | |
| C0603C331K1RACTU | 330pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C331K1RACTU.pdf |