| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F374K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 374K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F374K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F374K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-4 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 374k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F374K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F374K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F374K is new and unused, you can buy CRGV2512F374K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F374K.
| EKY-350ELL330ME11D | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-350ELL330ME11D.pdf | |
| 500C683T025BJ2B | 68000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm 5000 Hrs @ 95°C | 500C683T025BJ2B.pdf | |
| UDB1H010MPM1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UDB1H010MPM1TD.pdf | |
| ELXV630ELL120MEB5D | 12µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL120MEB5D.pdf | |
| USP1V220MDD1TA | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1V220MDD1TA.pdf | |
| MAL203854682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203854682E3.pdf | |
| MAL213668471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213668471E3.pdf | |
| 380LX391M400A032 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX391M400A032.pdf | |
| 200MXC1500MEFCSN35X40 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC1500MEFCSN35X40.pdf | |
| MAL250054102E3 | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 105 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250054102E3.pdf | |
| UPW2A4R7MDH | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A4R7MDH.pdf | |
| EEU-EB1J330B | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J330B.pdf | |
| URY2D330MHD1TN | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2D330MHD1TN.pdf | |
| C3225X7R1E106M250AC | 10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R1E106M250AC.pdf | |
| GRM32ER71C226KE18L | 22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32ER71C226KE18L.pdf |