| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F392K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 392K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F392K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F392K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-6 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 392k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F392K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F392K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F392K is new and unused, you can buy CRGV2512F392K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F392K.
| ESH227M025AG3AA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH227M025AG3AA.pdf | |
| UVY2D101MHD1TN | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2D101MHD1TN.pdf | |
| MAL209755109E6 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209755109E6.pdf | |
| UHV1A681MPD1TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A681MPD1TD.pdf | |
| URZ2A100MDD | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2A100MDD.pdf | |
| 226TLS050M | 22µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.536 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226TLS050M.pdf | |
| B43858C5106M8 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C5106M8.pdf | |
| SEK472M6R3ST | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK472M6R3ST.pdf | |
| B43501D5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D5107M.pdf | |
| MAL209323182E3 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209323182E3.pdf | |
| B43640A9687M067 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A9687M067.pdf | |
| B43455A9109M | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A9109M.pdf | |
| UWX1C220MCR1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1C220MCR1GB.pdf | |
| FK20C0G1H473J | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK20C0G1H473J.pdf | |
| DE2B3KY681KN3AM02F | 680pF 250VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | DE2B3KY681KN3AM02F.pdf |