| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F412K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 412K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F412K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F412K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 412k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F412K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F412K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F412K is new and unused, you can buy CRGV2512F412K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F412K.
| UHE1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE1A222MPD.pdf | |
| SLPX331M200A1P3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M200A1P3.pdf | |
| 865080157015 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080157015.pdf | |
| UBW1A331MPD1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 135°C | UBW1A331MPD1TD.pdf | |
| UVP0J331MPD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP0J331MPD.pdf | |
| 25YXF220MEFCT78X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25YXF220MEFCT78X11.5.pdf | |
| SH220M035ST | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.44 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH220M035ST.pdf | |
| 156CKE400MGJG | ELECTROLYTIC | 156CKE400MGJG.pdf | |
| 515D226M315DK6AE3 | 22µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D226M315DK6AE3.pdf | |
| 478LBB025M2BC | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 105.82 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 478LBB025M2BC.pdf | |
| 100YXH470MEFC18X31.5 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH470MEFC18X31.5.pdf | |
| ELXM451VSN121MQ35S | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN121MQ35S.pdf | |
| TVA1443 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1443.pdf | |
| B43305B9277M67 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9277M67.pdf | |
| 450MXC180MEFCSN35X30 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXC180MEFCSN35X30.pdf |