| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F422K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F422K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F422K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 8-1879539-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F422K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F422K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F422K is new and unused, you can buy CRGV2512F422K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F422K.
| UUD1C270MCL1GS | 27µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1C270MCL1GS.pdf | |
| LNT2G152MSEF | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2G152MSEF.pdf | |
| LGR2E102MELC45 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E102MELC45.pdf | |
| USR1HR22MDD1TE | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1HR22MDD1TE.pdf | |
| AVS334M50A12B-F | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 704 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS334M50A12B-F.pdf | |
| UHD1V221MPD1TD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1V221MPD1TD.pdf | |
| 10ZL1000MEFCT78X20 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10ZL1000MEFCT78X20.pdf | |
| UPM2A390MPD | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2A390MPD.pdf | |
| 35YXG470MEFC12.5X16 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG470MEFC12.5X16.pdf | |
| 35ZL1500MEFCG412.5X35 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ZL1500MEFCG412.5X35.pdf | |
| 50MXC4700MEFCSN30X25 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 50MXC4700MEFCSN30X25.pdf | |
| CGS472T200V4C | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS472T200V4C.pdf | |
| C0603X7R1E151M030BA | 150pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7R1E151M030BA.pdf | |
| C2012JB1V225M085AB | 2.2µF 35V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1V225M085AB.pdf | |
| C430C684M5U5TA7200 | 0.68µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm) | C430C684M5U5TA7200.pdf |