| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F432K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F432K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F432K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 9-1879539-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F432K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F432K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F432K is new and unused, you can buy CRGV2512F432K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F432K.
| EMVY160ADA101MF55G | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVY160ADA101MF55G.pdf | |
| EEE-FTE151XAP | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FTE151XAP.pdf | |
| EEV-EB2V470M | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2V470M.pdf | |
| UUL1E221MNL1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1E221MNL1GS.pdf | |
| 226SML6R3M | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 21.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226SML6R3M.pdf | |
| UMT0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0J330MDD.pdf | |
| AFC107M06D16B-F | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.3 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC107M06D16B-F.pdf | |
| UHV0J102MPD1TD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV0J102MPD1TD.pdf | |
| LGY2G680MELA | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G680MELA.pdf | |
| B43508A2128M60 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2128M60.pdf | |
| SMH50VS332M22X30T2 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH50VS332M22X30T2.pdf | |
| KMG50VB471M10X20LL | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 423 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG50VB471M10X20LL.pdf | |
| KY25VB102M10X30LL | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | KY25VB102M10X30LL.pdf | |
| TC2540 | 4000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 60 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC2540.pdf | |
| CGA3E2X8R1E104K080AA | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R1E104K080AA.pdf |