| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F442K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F442K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F442K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 9-1879539-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F442K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F442K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F442K is new and unused, you can buy CRGV2512F442K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F442K.
| EEE-FTV151XAP | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FTV151XAP.pdf | |
| UKA1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A221MED1TD.pdf | |
| EEE-FK1C102SP | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1C102SP.pdf | |
| UPT2D221MHD6 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D221MHD6.pdf | |
| B41505A6478M | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6478M.pdf | |
| UPV1E121MGD | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E121MGD.pdf | |
| 516D477M016MN6AE3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D477M016MN6AE3.pdf | |
| B43888A2107M | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.3 Ohm @ 120Hz | B43888A2107M.pdf | |
| TE1500-E3 | 1µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1500-E3.pdf | |
| 420MXG100MEFCSN20X30 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG100MEFCSN20X30.pdf | |
| B43540B9157M87 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 420 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9157M87.pdf | |
| B43640A5567M000 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A5567M000.pdf | |
| EKMH800VRT223MB80T | 22000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VRT223MB80T.pdf | |
| ERWE401LGC103MFF5M | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE401LGC103MFF5M.pdf | |
| UWT1H101MNR1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1H101MNR1GS.pdf |