| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F453K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F453K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F453K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 9-1879539-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 453k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F453K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F453K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F453K is new and unused, you can buy CRGV2512F453K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F453K.
| UHW1K391MHD1TO | 390µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1K391MHD1TO.pdf | |
| MAL215946101E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.98 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215946101E3.pdf | |
| 10YXG100MEFCT15X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10YXG100MEFCT15X11.pdf | |
| B41858C8107M8 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 577 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8107M8.pdf | |
| 50YXG270MEFC10X20 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXG270MEFC10X20.pdf | |
| MALREKB00FE422DG0K | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE422DG0K.pdf | |
| MALREKE00FE433BG0K | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 113 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FE433BG0K.pdf | |
| TE1129-E3 | 15µF 12V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1129-E3.pdf | |
| EMVY500GDB331MLH0S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | EMVY500GDB331MLH0S.pdf | |
| B43252F2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252F2477M.pdf | |
| EKMM401VSN271MQ45W | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN271MQ45W.pdf | |
| EKMM401VSN561MA45T | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN561MA45T.pdf | |
| MAL205826153E3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 27 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205826153E3.pdf | |
| 53D562F035GP6 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D562F035GP6.pdf | |
| B43750A4158M3 | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 39 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A4158M3.pdf |