| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F487K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F487K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F487K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 9-1879539-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F487K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F487K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F487K is new and unused, you can buy CRGV2512F487K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F487K.
| ECA-1HM221 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM221.pdf | |
| UVR1E102MPD | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E102MPD.pdf | |
| EKYB500ELL471MJ30S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL471MJ30S.pdf | |
| B41554E8478Q | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 125°C | B41554E8478Q.pdf | |
| UWD0J152MCL1GS | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UWD0J152MCL1GS.pdf | |
| UPM2G100MHD1TO | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2G100MHD1TO.pdf | |
| EKZE250ETC221MHB5D | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE250ETC221MHB5D.pdf | |
| 35NSEV10M6.3X5.5 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 35NSEV10M6.3X5.5.pdf | |
| MAL203653101E3 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203653101E3.pdf | |
| UBT1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1E471MPD.pdf | |
| 420TXW33MEFC10X40 | 33µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW33MEFC10X40.pdf | |
| 400WA47MEFC18X20 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 400WA47MEFC18X20.pdf | |
| 380LX561M160H032 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 360 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX561M160H032.pdf | |
| 380LQ222M063H012 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 188 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ222M063H012.pdf | |
| B43601A2128M62 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2128M62.pdf |