| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F536K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 536K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F536K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F536K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 9-1879539-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 536k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F536K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F536K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F536K is new and unused, you can buy CRGV2512F536K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F536K.
| EKY-6R3ELL472MK30S | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-6R3ELL472MK30S.pdf | |
| PEH205HA5100QU0 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 125°C | PEH205HA5100QU0.pdf | |
| UWT0G331MCL1GS | 330µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G331MCL1GS.pdf | |
| UVK1H0R1MDD1TA | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H0R1MDD1TA.pdf | |
| B43888C1227M | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can | B43888C1227M.pdf | |
| UUH1H471MNQ1MS | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1H471MNQ1MS.pdf | |
| TVA1160-E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1160-E3.pdf | |
| UUJ2D101MRQ1ZD | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D101MRQ1ZD.pdf | |
| 500BXC47MEFCGC18X31.5 | 47µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 500BXC47MEFCGC18X31.5.pdf | |
| 250VXR470MEFCSN22X50 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 250VXR470MEFCSN22X50.pdf | |
| B43540F2827M80 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2827M80.pdf | |
| B43508B9397M62 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9397M62.pdf | |
| B43501E337M67 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E337M67.pdf | |
| 160LSW1000MEFC36X63 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C | 160LSW1000MEFC36X63.pdf | |
| M39018/04-0042 | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-0042.pdf |