| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F549K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 549K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F549K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F549K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1879540-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 549k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F549K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F549K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F549K is new and unused, you can buy CRGV2512F549K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F549K.
| EEU-FC0J821L | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J821L.pdf | |
| ECA-1AHG102 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1AHG102.pdf | |
| UPW1A122MPD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1A122MPD.pdf | |
| LAR2D471MELZ30 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2D471MELZ30.pdf | |
| UCY2E470MPD9TD | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E470MPD9TD.pdf | |
| 16YXH2200MEFCGC18X16 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXH2200MEFCGC18X16.pdf | |
| B41868W4338M | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W4338M.pdf | |
| B43540A2397M | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2397M.pdf | |
| LGY2F271MELB | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2F271MELB.pdf | |
| B43564A4568M | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 33 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A4568M.pdf | |
| MAL210179104E3 | 100000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210179104E3.pdf | |
| HVMLS601M150EA0D | 600µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 261 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS601M150EA0D.pdf | |
| TCG101T250L2C | 100µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.23 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG101T250L2C.pdf | |
| URU2G100MHD | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2G100MHD.pdf | |
| B43086B9335M | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | B43086B9335M.pdf |