| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F619K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 619K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F619K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F619K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1879540-6 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 619k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F619K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F619K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F619K is new and unused, you can buy CRGV2512F619K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F619K.
| LQS2W221MELB30 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2W221MELB30.pdf | |
| EET-ED2G391DA | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2G391DA.pdf | |
| UZP1A220MCL1GB | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZP1A220MCL1GB.pdf | |
| 860080674007 | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080674007.pdf | |
| EET-UQ2D182DA | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D182DA.pdf | |
| AHA107M06D16T-F | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA107M06D16T-F.pdf | |
| B41858C9336M8 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 654 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C9336M8.pdf | |
| B43858A4685M | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A4685M.pdf | |
| UHD1V182MHD1TN | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1V182MHD1TN.pdf | |
| 500D506G050DD5 | 50µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D506G050DD5.pdf | |
| LLG2D152MELB35 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2D152MELB35.pdf | |
| B43455A9478M7 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A9478M7.pdf | |
| B43455B5478M3 | 4700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455B5478M3.pdf | |
| UHE0J392MHT6 | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J392MHT6.pdf | |
| TCX422U040N3L | 4200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 28 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | TCX422U040N3L.pdf |